Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Člověk v tísni, o.p.s.

Člověk v tísni v Angole (2024)

  • Nejméně 15 260 lidí má lepší přístup k nezávadné vodě 
  • 450 zemědělců se díky vylepšenému zavlažování může těšit z větší úrody 
  • 24 098 maminkám a těhotným jsme poskytli informace o průběhu těhotenství, porodu a péči o dítě 
  • Postavili jsme 3 196 latrín a 1 889 jich opravili  
  • 77 studentů (44 dívek a 33 chlapců) se zúčastnilo školení o menstruační hygieně 

Země se stále potýká s následky vleklé občanské války a trápí ji špatná dostupnost zdravotnictví, podvýživa dětí a neefektivní zemědělství.   

 

OBŽIVA A VODA

Jižní Angola, konkrétně provincie Namibe, se dlouhodobě potýká s velkým suchem a nedostatkem vody, což negativně ovlivňuje život místních obyvatel. Ti jsou většinou závislí na zemědělství, přičemž úroda z jejich vlastních polí často představuje jedinou obživu. Naším cílem bylo proto zlepšit přístup k vodě nejen pro místní obyvatele, ale i pro jejich dobytek a zemědělskou výrobu. Vystavěli jsme vrty a studny, farmářům jsme poskytli vybavení pro efektivnější zavlažování. Díky tomu má v zasažených oblastech nyní lepší přístup k vodě minimálně 15 260 lidí. Z větší úrody se navíc díky lepšímu zavlažování může těšit 450 pastevců a zemědělců. 

 

ZDRAVÍ

Těhotenství, porod a péče o malé děti jsou v oblastech se špatnou hygienou a nedostatkem nezávadné vody velmi obtížné. Proto se prostřednictvím vzdělávacích hlasových zpráv zaměřujeme na pomoc maminkám a těhotným ženám. O problematice těhotenství, porodu, kojení i výživě dětí jsme letos informovali 24 098 z nich.

Častým problémem souvisejícím s nedostatečnou hygienou a nedostupnou pitnou vodou jsou i mnohé nemoci a podvýživa. Tou jsou nejvíce ohrožené malé děti, těhotné a kojící ženy. Proto jsme v Angole postavili 3 196 latrín a dalších 1 889 zrekonstruovali. Tyto změny budou mít pozitivní dopad na 22 244 lidí ze 71 vesnic v provincii Bié.  

Kromě toho také pořádáme ukázkové hodiny vaření, kde se ženy dozví, z čeho mohou vařit pro své děti tak, aby byly zdravé a dostaly všechny potřebné živiny. 

V Angole se zaměřujeme i na téma menstruační hygieny. Menstruace a ženské zdraví jsou totiž na mnoha místech světa stále tabu. V provincii Bié jsme proto uspořádali několik besed, skupinových diskuzí a workshopů, kterých se celkově zúčastnilo 77 studentů. 

Tuto pomoc můžeme poskytovat díky Skutečnému dárku a podpoře Evropské komise, UNICEF a UNITEL.